אטרקציות בגליל העליון

מלון  אחוזת ירדן שוכן במרכז הגליל העליון ועמק החולה, כ-10 דק’ נסיעה צפונה מראש פינה,  קרוב לאינספור מסלולי טיול, נחלים, מעיינות, אטרקציות בגליל העליון, מרכזי מבקרים, יקבים ובתי בד ועוד ועוד.

פינה קסומה בלב עמק החולה פינה קסומה בלב עמק החולה

אחוזת דוברובין

אחוזת דוברובין, פינה קסומה בלב עמק החולה,  תחשוף אתכם לסיפורם של החלוצים שהיו נחושים לכבוש את השממה, להשתקע בגדות אגם החולה כנגד כל הסיכויים, להקים מושבה, משק פורה, דור המשך ולא נתנו למרחק, לבידוד או לביצות לכופף את רוחם. המושבה נוסדה בימי העלייה הראשונה ב-1883.

ב-1909 הצטרפו למושבה בני משפחת דוברובין, וסיפורם המרתק חושף את עלייתם  לארץ ישראל. יואב דוברובין הביא איתו מכשירי חקלאות מתקדמים, משקם את החווה ומקים משק חקלאי לתפארת.

כיום הבית הוא מוזיאון, יש בוסתן עם צמחי ארץ ישראל ובו באר אנטיליה , סרט חדש עם השחקן גולן אזולאי, שחזור חדרי המגורים, המטבח על חפציהם וכליהם, דרך הלחם- סקירת תהליכי גידול הדגן, ותצוגות שונות של חפצים נושנים, מסמכים ותמונות מאותם ימים, זהו מסע אל העבר באווירה של פעם, שמציע להשתמש בחפצים כתפאורה, ללבוש אותם לצילומים ולדמות בעזרתם את החלומות, האהבות, האכזבות וההצלחות של ראשוני המייסדים.

אחוזת דוברובין משחק חדרי בריחה

חדרי בריחה באחוזת דוברובין

דמיינו לכם שאתם חיים בשנת 1883. יש לכם הזדמנות לחוות זאת במשחק “מרחב בריחה” המותאם לכל הגילאים והעיקר לגיבוש, ויש לכם את אחת האחוזות היפות בארץ עם מספר חדרים, חצר רחבה ובאר כדי לפצח חידות, צפנים ומסרים הקשורים בהקמתה של אחוזת דוברובין כשבכל תחנה  מובא היבט אחר בעזרת טאבלטים, פאזלים, תלבושות תקופתיות, שירה ועוד…

אחוזת דוברובין סדנת "בורא עשבי בשמים"

סדנת "בורא עשבי בשמים" באחוזת דוברובין לקבוצות ולבודדים

ב-1890 הקים הברון רוטשילד בית חרושת לבשמים ביסוד המעלה, הראשונים גידלו גרניום, יסמין, ורדים ועוד…

המושבה נודעה אז ביופי שדות הפרחים ובריחם הנודף,

במסגרת הפעילות נערוך סיור  בגינת התבלינים בחצר האחוזה, שם אנו מגדלים באופן אורגני מיני צמחי תבלין, גרניום, לבנדר, זוטה לבנה, לואיזה, רוזמרין, מרווה ועוד…

נלמד על סוגי הצמחים, נריח, נכתוש, נכין שקית בשמים אישית ,ונתכבד בתה מחליטות צמחים ועוגיות.

אחוזת דוברובין סדנת הכנת חומוס

סדנת הכנת חומוס באחוזת דוברובין לקבוצות ולבודדים

בשנת תרפ”ז 1927 התקיימה בעכו תערוכה חקלאית בארץ ישראל, כל איכר הביא את גידוליו, בניו של יואב דוברובין הגיעו עם סוס ועגלה, עליה שקים סודיים שהסעירו את כולם…

נפתרה התעלומה- משפחת דוברובין עלתה על הבמה והציגה את ההצלחה הגדולה, גרגירי החימצה, הלא הם גרגירי החומוס הגדולים ביותר בארץ שהוצגו לעיני כל וזכו במעמד “ציון של כבוד”.

בעמדת התחרות יחכו לכם גרגירי חומוס מבושלים ומוכנים לטחינה, מעבד מזון ידני, תבלינים, ירקות עשבי תבלין, כלים, צלחות ופיתות חמות.

טוחנים, רוקחים, טועמים, מתקנים טעמים ומשפרים, משלבים יצירתיות, רוח חלוצית ועבודת צוות.

צוות השיפוט יטעם וינשנש ויקבע מי המנצח, לסיום יושבים ונהנים מתוצרת החומוס בליווי פיתות.

אחוזת דוברובין סלפי הי(סטורי)

סלפי הי(סטורי) באחוזת דוברובין לקבוצות ולבודדים

בין חדרי המוצגים מטבח, חדר הלחם, חדר מגורים, סלון, חצר האיכרים, נפתח שער בזמן ל-1900 אתם יכולים להתלבש בלבוש תקופתי לצילום משפחתי, לפגוש את עצמכם בצורה שונה, הבגד עושה את האדם. כניסה למנהרת זמן היא נפלאה גם לזמן קצר. ניתן לקיים סדנאות צילום בסמרטפון.

יסוד המעלה בתים מספרים ומזח הדייגים

יסוד המעלה – בתים מספרים ומזח הדייגים

לחופה של ימת החולה הוקמה המושבה יסוד המעלה, עד שנות ה-50 הייתה הימה חלק מחיי היום יום של החיים במושבה, הטבע, מקור מים, דגה ועוד…

לאורך רחוב המייסדים נשים לב לכל עצי התות הנטועים, את עצי התות נטע הברון רוטשילד כדי לגדל תולעי משי לייצור משי, כיום נהנים מיופיים ופירותיהם. נטייל לאורך הרחוב ונספר על בתי משפחות הראשונים ביניהם : ברש, אשכנזי, סלומון, אלחדף, בית הרופא ד”ר הילל יפה, נגיע לשרידי בית הכנסת העתיק, ונסיים במזח הדייגים שהוא בין השרידים היחידים האחרונים מאגם החולה שיובש באמצע שנות ה-50 של המאה הקודמת, שוחזר לאחרונה ביוזמת המועצה המקומית יסוד המעלה, רשות ניקוז כנרת, המועצה לשימור אתרי מורשת, בתמיכת משרד ירושלים ומורשת.

לפרטים נוספים והרשמה לפעילויות צרו קשר עם מוזיאון אחוזת דוברובין

באתר האינטרנט: WWW.dubrovin-farm.com

או בטלפון: 04-6937371

דילוג לתוכן